Dofinansowanie-inwestycji.pl/ > Artykuły > Doradztwo finansowe

Planujesz otworzyć własną działalność gospodarczą i szukasz inwestora? Nie wiesz jak zachęcić go do zainwestowania w Twój projekt, ponieważ nie stworzyłeś dobrego biznesplanu? A może szukasz doradcy finansowego, który zadba o Twoje pieniądze? Tutaj znajdziesz informacje niezbędne do podjęcia odpowiednich działań !

Doradztwo finansowe

Coraz popularniejszą rolę na polskim rynku zaczynają odgrywać doradcy finansowi. Ich rola zyskuje na znaczeniu, ponieważ rosnąca liczba usług finansowych oferowanych dla Polaków stwarza dla nich również wiele zagrożeń. Osoby nie znające się na ekonomii, a także nie mające czasu na przeglądanie propozycji wielu różnych instytucji, nie potrafią się bardzo często zdecydować na jedną konkretną usługę. Korzystają więc z usług doradcy podatkowego, który ich w tym problemie wyręcza.

Doradztwo finansowe to planowanie finansów osobistych osoby, która zdecydowana jest korzystać z usług doradcy finansowego i decyduje się na powierzenie mu zarządzania swoim portfelem. Istotne jest, aby na doradcę finansowego wybrać osobę, której w pełni można zaufać. Osoba, która będzie zarządzać naszym portfelem musi być godna zaufania, a ponadto inteligentna i posiadająca dużą wiedzę z zakresu usług finansowych i prawa. Ponadto powinna mieć umiejętność spokojnego przekazywania nam informacji, a także reagowania w sytuacjach kryzysowych. Od jej działań zależy bowiem sukces naszych finansów. Wymienione powyżej cechy to gwarancja sukcesu w swojej branży i pozyskanie kontaktów z klientami. Wydaje się, że doradztwo biznesowe to dobry pomysł na życie, w związku z tym firm, które doradzają w kwestii finansowej powstaje wiele, a mnóstwo młodych ludzi decyduje się na kształcenie w tej właśnie dziedzinie. Powstają więc specjalne kierunki studiów kształcące przyszłych doradców finansowych i uczące ich nie tylko w kwestii ekonomii, ale także relacji międzyludzkich i umiejętności miękkich.

Doradca finansowych przekona nas, który kredyt będzie dla nas najkorzystniejszy, a przy okazji wykona specjalne kosztorysy i analizy finansowe. Oczywiście taka forma pomocy będzie obarczona prowizją.

Komentarze

(0)

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

(wymagane)
(wymagane)
Weryfikacja
użytkownika

Proszę podać wynik operacji matematycznej z poniższego obrazka:

Proszę podać wynik operacji matematycznej z obrazka.
Treść
komentarza