Dofinansowanie-inwestycji.pl/ > Artykuły > Dotacje unijne

Planujesz otworzyć własną działalność gospodarczą i szukasz inwestora? Nie wiesz jak zachęcić go do zainwestowania w Twój projekt, ponieważ nie stworzyłeś dobrego biznesplanu? A może szukasz doradcy finansowego, który zadba o Twoje pieniądze? Tutaj znajdziesz informacje niezbędne do podjęcia odpowiednich działań !

Dotacje unijne

Dotacje unijne to jedna z wielu możliwości, jaka przypada Polakom w związku z członkostwem w Unii Europejskiej. Są to fundusze, które wspierają modernizację i restrukturyzację infrastruktury, a także wielu przedsiębiorstw na terenie całego kraju. Ich celem jest unowocześnienie polskiej gospodarki i umożliwienie konkurowania kraju z innymi krajami członkowskimi.

Dotacje unijne przewidziane są w wielu branżach i dziedzinach. Skierowane są zarówno do sfery gospodarczej jak i społecznej. W ich skład wchodzą remonty, przebudowy, budowy oraz kursy i szkolenia dla poprawy kwalifikacji społecznych. Mają na celu pobudzenie regionów słabiej rozwiniętych i wzmocnienie ich siły w konkurowaniu z silniejszymi regionami.

Programów unijnych jest wiele, w związku z tym każdy podmiot znajdzie odpowiedni dla siebie. Wystarczy tylko sporządzić prawidłowy wniosek i można ubiegać się o przyznanie dotacji.

Przygotowywanie wniosków nie jest jednak sprawą prostą. Wymaga ogromnej wiedzy, a także dokładności i skrupulatności. Nic więc dziwnego, że studenci kształceni są w kierunku poprawnego wypełniania i składania wniosków do instytucji unijnych, a także polskich urzędów. Każdy przedsiębiorca, który planuje złożyć wniosek o dotacje unijne ma możliwość skorzystania z usług firm, które zajmują się sporządzaniem wniosków. Koszt takiej usługi nie jest wysoki, a z pewnością niemiarodajny w porównaniu do korzyści jakie niosą za sobą fundusze unijne. Odpowiednio przygotowany wniosek ma większe szanse na pozytywne rozpatrzenie i szybsze uzyskanie dofinansowania. Niekompletne lub zawierające błędy wnioski są odrzucane i wymagane jest kolejne kompletowanie dokumentów, co może przysporzyć sporo trudności i pochłonąć dużo czasu. Istotne jest więc dbanie o prawidłowe przygotowanie wniosków o dotacje unijne.

Komentarze

(1)
  • biuro detektywistyczne sosnowiec dotacja

    — wbaldys czwartek, 13 czerwiec 2013

Dodaj komentarz

(wymagane)
(wymagane)
Weryfikacja
użytkownika

Proszę podać wynik operacji matematycznej z poniższego obrazka:

Proszę podać wynik operacji matematycznej z obrazka.
Treść
komentarza