Dofinansowanie-inwestycji.pl/ > Artykuły > Kredyty i pożyczki

Planujesz otworzyć własną działalność gospodarczą i szukasz inwestora? Nie wiesz jak zachęcić go do zainwestowania w Twój projekt, ponieważ nie stworzyłeś dobrego biznesplanu? A może szukasz doradcy finansowego, który zadba o Twoje pieniądze? Tutaj znajdziesz informacje niezbędne do podjęcia odpowiednich działań !

Kredyty i pożyczki

W życiu spotykają nas różne sytuacje. Nie zawsze jesteśmy na nie przygotowani pod względem materialnym. Warto więc posiadać konto bankowe, w banku, który w związku z tym jest nam w stanie zagwarantować pomoc w postaci pożyczek i kredytów. W ofertach banków znajdują się pożyczki na różnego rodzaju cele. Jeśli planujemy zakup mieszkania lub zorganizowanie wesela, bank z pewnością zaproponuje nam coś co rozwiąże problem finansowy przynajmniej w chwili organizacji przedsięwzięcia. Warto udać się więc do doradców w kilku bankach, aby poznać ich oferty dotyczące kredytów na konkretne cele.

Jeśli planujemy zakup mieszkania powinniśmy zdecydować się na kredyt mieszkaniowy lub kredyt hipoteczny. Kredyt mieszkaniowy to kredyt celowy, który powinien posłużyć do nabycia działki budowlanej, budowy domu lub zakupu domu albo mieszkania. Osoby ubiegające się o ten typ kredytu powinny przedstawić zdolność kredytową, a także posiadać osobę, która będzie za nie poświadczać. W przypadku kredytów hipotecznych sprawa nieco się różni. Ich główny cel jest taki sam jak w przypadku kredytów mieszkaniowych, a więc służy do sfinansowania kupna bądź budowy domu. Zabezpieczony jest jednak hipoteką, w związku z tym w przypadku trudności ze spłaceniem kredytu, dom jest formą gwarancyjną.

Wielu ludzi korzysta z kredytów również w innych celach. Jeśli wykażemy odpowiednią zdolność kredytową możemy ubiegać się o możliwość pożyczki na samochód lub wakacje. Możliwości jest wiele, tak samo dużo, jak ofert banków. Polacy coraz chętniej zaciągają pożyczki na różne potrzeby. Życie na kredyt wiąże się jednak z wieloma niebezpieczeństwami i nie jest wcale komfortowe. Należy więc dokładnie przemyśleć zasadność zaciągania tego typu pożyczek.

Komentarze

(0)

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

(wymagane)
(wymagane)
Weryfikacja
użytkownika

Proszę podać wynik operacji matematycznej z poniższego obrazka:

Proszę podać wynik operacji matematycznej z obrazka.
Treść
komentarza