Dofinansowanie-inwestycji.pl/ > Artykuły > Przygotowywanie wniosków

Planujesz otworzyć własną działalność gospodarczą i szukasz inwestora? Nie wiesz jak zachęcić go do zainwestowania w Twój projekt, ponieważ nie stworzyłeś dobrego biznesplanu? A może szukasz doradcy finansowego, który zadba o Twoje pieniądze? Tutaj znajdziesz informacje niezbędne do podjęcia odpowiednich działań !

Przygotowywanie wniosków

Wnioski o dotacje z Unii to problem, który spędza sen z powiek wielu osób. Od momentu kiedy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej pojawiła się możliwość uzyskania dotacji do różnych inwestycji z pieniędzy unijnych. Z tej możliwości korzysta i pragnie skorzystać wiele instytucji, przedsiębiorstw i firm. Niestety, dotacje z Unii Europejskiej nie są przyznawane jedynie na podstawie wyrażenia chęci otrzymania takiej pomocy. Należy złożyć odpowiednie wnioski w ustalonym wcześniej terminie. Pisanie wniosków o dotacje nie jest jednak łatwe i wymaga odpowiedniego wcześniejszego przygotowania.

Istnieje wiele sposobów przygotowania wniosków. Można skorzystać z firm, które specjalizują się w sporządzaniu wniosków o dotacje unijne. Od momentu wejścia przez Polskę do Unii Europejskiej powstało wiele firm, które oferują specjalistyczne pisanie wniosków o dotacje celowe. Wiele osób kształci się w specjalnie stworzonych kierunkach studiów, które przygotowują do pisania tego typu wniosków, w związku z tym rynek pełen jest specjalistów. Nie trudno więc odnaleźć fachowca, który sporządzi dla nas odpowiedni wniosek.

Jeśli jednak nie chcemy korzystać z pomocy firm zewnętrznych warto we własnej firmie zatrudnić osobę, która będzie się zajmowała sporządzaniem tego typu wniosków. Dodatkowo, jej kompetencje należy wzbogacić o rozliczanie projektów. Wtedy cała sfera związana z funduszami unijnymi zostanie zamknięta w jednym dziale firmy, a to pozwoli uniknąć kłopotów z nierozliczeniem dotacji.

Jeśli osoba tworzy firmę jednoosobową i sama jest szefem, a także jednocześnie pracownikiem, może również sama zadbać o złożenie wniosku. Należy jednak skompletować wszystkie dokumenty i zadbać o to, aby był wypełniony bezbłędnie.

Komentarze

(0)

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

(wymagane)
(wymagane)
Weryfikacja
użytkownika

Proszę podać wynik operacji matematycznej z poniższego obrazka:

Proszę podać wynik operacji matematycznej z obrazka.
Treść
komentarza