Dofinansowanie-inwestycji.pl/ > Artykuły > Rozliczanie projektów

Planujesz otworzyć własną działalność gospodarczą i szukasz inwestora? Nie wiesz jak zachęcić go do zainwestowania w Twój projekt, ponieważ nie stworzyłeś dobrego biznesplanu? A może szukasz doradcy finansowego, który zadba o Twoje pieniądze? Tutaj znajdziesz informacje niezbędne do podjęcia odpowiednich działań !

Rozliczanie projektów

Rozliczanie projektów unijnych to najistotniejszy punkt ubiegania się o dotacje unijne. Jest to warunek wypłaty dotacji w projekcie, w którym aplikowaliśmy. Należy w związku z tym złożyć wniosek o wypłatę dotacji, a także sprawozdanie końcowe z przebiegu projektu. Podobnie jak w przypadku sporządzania wniosków, ważne jest, aby dokumenty były bezbłędne, a także złożone w odpowiednim terminie, ze wszystkimi wymaganymi załącznikami i zaświadczeniami. Ważne jest dokładne sprawdzenie poprawności danych, ponieważ od tego zależy wypłata oczekiwanych świadczeń. Dobrze więc poprosić o pomoc firmę lub osobę, która czuwała nad całym przebiegiem procesu, aby dokonała również rozliczenia.

O tym, jak ważne jest rozliczanie projektów świadczyć może fakt, że należy brać pod uwagę ten element już w trakcie pozyskiwania finansowania. Należy więc zatrudnić do spraw projektowych fachowców, którzy będą mieli wiedzę na temat projektów unijnych, a także na temat sposobów ich pozyskiwania i rozliczania. Składanie wniosków musi się odbywać w określonym wcześniej terminie i daty te są ostateczne. Należy brać pod uwagę również jakość składanych sprawozdań- dokumenty muszą być kompletne i bezbłędne. Nie wolno dokonywać również poprawek.

Podobnie jak pisanie biznesplanów, stworzenie wniosków to dopiero początek drogi o uzyskanie potrzebnego do przedsięwzięcia kapitału. Otrzymanie pozytywnej odpowiedzi z uzyskaniem finansowania oraz podpisanie umowy to półmetek. Aby wszystko zakończyło się pozytywnie trzeba zadbać o rozliczenie projektu i nie zaniedbać tej kwestii. Zainteresowanie się wszystkimi elementami już w momencie planowania pozwoli uniknąć sporo nerwów i strachu, że inwestycja może się nie udać. Należy również pamiętać o zatrzymaniu wszystkich faktur i dokumentów poświadczających wykonanie projektu, ponieważ z każdej uzyskanej złotówki trzeba się rozliczyć.

Komentarze

(0)

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

(wymagane)
(wymagane)
Weryfikacja
użytkownika

Proszę podać wynik operacji matematycznej z poniższego obrazka:

Proszę podać wynik operacji matematycznej z obrazka.
Treść
komentarza