Dofinansowanie-inwestycji.pl/ > Artykuły > Wywiad gospodarczy

Planujesz otworzyć własną działalność gospodarczą i szukasz inwestora? Nie wiesz jak zachęcić go do zainwestowania w Twój projekt, ponieważ nie stworzyłeś dobrego biznesplanu? A może szukasz doradcy finansowego, który zadba o Twoje pieniądze? Tutaj znajdziesz informacje niezbędne do podjęcia odpowiednich działań !

Wywiad gospodarczy

Rola wywiadu gospodarczego jest niezwykle rozległa i obejmuje wiele elementów. Jest to bardzo ważny element funkcjonowania rynku i konkurencji, ponieważ obserwuje zachowanie podmiotów, które na tych rynkach występują.

Jest to więc szukanie i pozyskiwanie informacji na temat warunków panujących w firmach i przedsiębiorstwach w Polsce i na całym świecie. Polski wywiad gospodarczy w swoich zadaniach ma ścisłą obserwację konkretnych przedsiębiorstw na terenie Polski i zbieranie informacji na ich temat. Obserwacjom podlega sfera prawna, finansowa i społeczna w objętych kontrolą firmach, a celem tej kontroli jest uzyskanie rzetelnej informacji na temat kondycji sprawdzanej firmy. Wywiad gospodarczy przeprowadzany jest na zlecenie innego podmiotu gospodarczego lub instytucji, a celem jest uzyskanie informacji na temat funkcjonowania firmy, potencjalnej współpracy, warunków panujących wewnątrz przedsiębiorstwa, a w przypadku gdy firma jest dłużnikiem- możliwości odebrania należności.

W związku z elementami przedsiębiorstwa, jakimi interesuje się wywiad gospodarczy, bardzo często ta forma zbierania informacji uważana jest za szpiegostwo. Nic więc dziwnego, że jest w ofercie wielu biur detektywistycznych, a także firm windykacyjnych, które zajmują się odbieraniem należności. Z raportów z wywiadu gospodarczego korzystają również komornicy. Informacje uzyskiwane przez wywiad gospodarczy pozyskiwane są w sposób legalny, w związku z tym nie wolno mylić tej formy pozyskiwania wiedzy na temat przedsiębiorstw ze szpiegostwem.

Niekiedy wyspecjalizowani w wywiadzie gospodarczym pracownicy potrafią uzyskać wiele poufnych informacji, łącznie ze stanem kont bankowych. Jak powszechnie wiadomość konta bankowe powinny być odpowiednio zabezpieczone, a informacje o znajdujących się na nich kwotach powinny być dostępne jedynie dla posiadacza rachunku bankowego.

Komentarze

(0)

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

(wymagane)
(wymagane)
Weryfikacja
użytkownika

Proszę podać wynik operacji matematycznej z poniższego obrazka:

Proszę podać wynik operacji matematycznej z obrazka.
Treść
komentarza